You are here

GUMOTEX

Od czasu pojawienia się na międzynarodowym rynku produkcji wyrobów gumowych i technicznych pianek ponad 65 lat temu, GUMOTEX stał się synonimem jakości i niezawodności. Nasza stabilna pozycja jako renomowanego producenta została wzmocniona nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi, a także nieustannym dążeniem do doskonałości w zakresie rozwoju. Wszystkie działania firmy opierają się na naszym zobowiązaniu do zachowania zdrowia i wspierania nowoczesnego i zdrowego stylu życia oraz poprawy komfortu i bezpieczeństwa klienta. Produkty GUMOTEX znalazły swoje miejsce w przemyśle motoryzacyjnym, zwłaszcza we wnętrzach samochodów osobowych i ciężarowych; w sektorze sportów wodnych i rekreacji aktywnej - np. pontony i tratwy, a także w ratownictwie - np. nadmuchiwane namioty, osłony przeciwpowodziowe, prysznice dekontaminacyjne itp. Istotnym częścią naszej działalności są produkty wypełnione powietrzem dla szerokiej gamy zastosowań.

GUMOTEX jest znaną firmą z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów wytwarzanych z poliuretanowych baz piankowych lub EPP oraz z tkanin kauczukowych o wysokich właściwościach użytkowych. Od dawna należy do czołowych czeskich eksporterów, wysyłając ponad 75% swojej produkcji za granicę do ponad 30 krajów, szczególnie na rynku unijnym.

6 grup produktów generuje ponad 2,7 miliarda rocznych obrotów, a odpowiadają za to:

  • GUMOTEX Automotive. Grupa GUMOTEX AUTO składa się z czterech zakładów produkcyjnych, które produkują i dostarczają części OEM do wnętrz samochodów, ciężarówek i autobusów. Opracowują również części OEM dla największych światowych producentów samochodów.
  • GUMOTEX Rubber & Coating. Grupa Rubber & Coatings produkuje ponad 150 rodzajów mieszanek gumowych i szeroką gamę materiałów powlekanych przeznaczonych do własnej produkcji i sprzedawanych partnerom biznesowym do dalszego wykorzystania.
  • GUMOTEX Boats & Outdoor. Specjaliści w zakresie rozwoju i produkcji pontonów (kajaków, canoe i tratw) oraz produktów outdoorowych, które sprawdziły się zarówno w rekreacji, jak i profesjonalnym sporcie oraz w wyspecjalizowanych służbach ratowniczych.
  • GUMOTEX Rescue System. Develops and makes products for rescue systems and crisis situations needed to protect and save lives, preserve health and protect property. For this reason we cooperate with individual units of rescue systems

.
  • GUMOTEX Air Chambers. Wielofunkcyjne systemy wypełniane powietrzem.
  • GUMOTEX Automation Technology. Rozwój i produkcja technologii automatyzacji, manipulatory jednofunkcyjne, linie i produkty, wraz z kompleksową obsługą. Dla partnerów wewnętrznych i zewnętrznych oferujemy szeroki zakres profesjonalnych usług.